KRAJ KWITNĄCEJ WIŚNI - Sushi Royal
ZAMÓW ONLINE

KRAJ KWITNĄCEJ WIŚNI

wyspa annopol

Jak już wiecie sushi wywodzi się z kuchni japońskiej. A to właśnie Japonia nazywana się Krajem Kwitnącej Wiśni. Dlaczego? Już Wam tłumaczymy. 

Ten przepiękny kraj słynie z białych uliczek obrośniętych kwitnącymi drzewami wiśni. Wbrew pozorom jest to tylko sezon, od stycznia do kwietnia, w różnych częściach Japonii. Nie zawsze wszędzie jest tak samo pięknie, wszystko zależy od położenia geograficznego danego miejsca. 

Przejdźmy do HANAMI, czyli zwyczaj podziwiania urody kwiatów. To tradycja, która do dziś jest praktykowana tak samo entuzjastycznie, jak tysiąc lat temu. Samo hanami trwa tylko kilka dni, dlatego Japończycy już długo przed świętem sprawdzają prognozy pogody, by sprawdzić w którym miejscu i kiedy znajdą odcień wiosennego różu.
W te dni spotykają się w parku pośród drzew, gdzie spędzają czas z rodziną, przyjaciółmi i cieszą się tą jakże piękną chwilą. 

SAKURA to właśnie najbardziej popularny symbol kultury japońskiej, czyli nasz KWIAT WIŚNI. Można go dostrzec wszędzie, na ubraniach, przedmiotach, obrazach, w restauracjach i domach. To ich metafora życia, które jest przepiękne, delikatne, ale też krótkie.
Co ciekawe, kiedyś podczas II wojny światowej ozdabiano nimi samoloty, które leciały na misję samobójczą. 

Takie pojedyncze drzewa można spotkać praktycznie na każdym kroku, ale co dobrze wiedzieć z ciekawostek, nie dają one owoców. 

Przyznajcie, że ta historia sprawia, że chciałoby się kupić bilet lotniczy i jak najszybciej znaleźć się w Japonii.
Proponujemy Wam za to pobyt w naszych restauracjach, żeby chociaż na chwilę rozmarzyć się i poczuć się jak w kraju Kwitnącej Wiśni. 

Zapraszamy!

SUSHI WOLA -> Ul. Towarowa 35, tel.885 93 93 14

SUSHI BIAŁOŁĘKA -> Ul. Odkryta 53, tel. 661 93 93 93

SUSHI URSYNÓW -> Al. KEN 51, TEL. 885 93 93 30

SUSHI ROYAL URSU-> Factory Ursus Sushi Royal, plac Czerwca 1976 Roku 6 

SUSHI ROYAL ANNOPOL-> Factory Annopol, Annopol 2

Leave a comment