Pałeczki Sushi - Sushi Royal
ZAMÓW ONLINE

Pałeczki Sushi

 

 

Aby nauczyć się, jak się je pałeczkami, najpierw trzeba wiedzieć, jak poprawnie trzymać pałeczki. Jeśli opanuje się tę technikę, jedzenie sushi przestanie być już kłopotliwe. Pałeczki są przeważnie wykonane z drewna, czasami można spotkać także plastikowe, metalowe czy ceramiczne zestawy. Naukę tego, jak poprawnie trzymać pałeczki najlepiej zacząć na drewnianych, ponieważ są lekkie i najbardziej popularne. Zatem jak jeść pałeczkami sushi?

  1. Najpierw należy umieścić koniec jednej z dwóch pałeczek w zagłębieniu pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Jej środek trzeba przytrzymać, opierając go o palec serdeczny. Ta pałeczka będzie nieruchoma względem drugiej, będzie służyła jako podparcie dla kawałeczka sushi.
  2. Drugą pałeczkę układamy w sposób równoległy do pierwszej. Należy przytrzymać ją palcem wskazującym oraz kciukiem, pomagając sobie przy tym też środkowym palcem. Tą pałeczką poruszamy, chcąc nabrać porcję sushi.

Wiedząc już, jak się je sushi, można wziąć porcję, zanurzyć ją na chwilę w sosie sojowym i włożyć do ust.

Znając podstawę tego, jak jeść pałeczkami sushi bez trudu poradzimy sobie w restauracjach Sushi Royal. Jednak jedzenie sushi polega nie tylko na tym, aby wiedzieć, jak się je pałeczkami. Przychodząc do restauracji, bądź zamawiając online, zazwyczaj zamawiamy zestawy sushi lub jego konkretne rodzaje. Przeważnie są to porcje dla więcej niż jednej osoby, a wspólnie jedzenie polega na dzieleniu różnymi rodzajami sushi z innymi. Sposób jak jeść sushi w restauracji różni się od jedzenia sushi w domu tym, że zazwyczaj na środku znajduje się talerz z zestawem lub wiele mniejszych talerzyków z konkretnymi rodzajami sushi, a każda osoba dostaje także swój mały talerzyk na jeden kawałek sushi, który będzie w danej chwili konsumować. Znając te podstawowe informacje, można powiedzieć, że wie się, jak się je sushi. Nie jest to bardzo trudna sztuka, ale jak każda nowa umiejętność, wymaga praktyki.

Dlatego wpadajcie do nas, zjedzmy coś razem pałeczkami 😉

Ursynów Sushi : Ken 51, 📞 855 93 93 30
Sushi Wola : Towarowa 35, 📞 855 93 93 14
Białołęka sushi : Odkryta 53, 📞 661 93 93 93

Leave a comment