Skąd właściwie te rolki? - Sushi Royal
ZAMÓW ONLINE

Skąd właściwie te rolki?

Rolka sushi

 

Wielu naszych klientów zadaje pytanie skąd właściwie wzięły się rolki sushi. Wszyscy wiemy, że z Japonii, ale dlaczego? Jak? Kiedy?

A więc najprościej, sushi jakie znamy obecnie, powstało na przełomie XVII i XIX wieku w Edo. Zachęcam do zajrzenia na mapy google.

To właśnie tam ryż zaczęto doprawiać tezu ( ale o tym innym razem). Z doprawionego ryżu formatowano kulki, paski, owale a na ich wierzch kładziono plastry surowej ryby lub innych owoców morza.

Tak szybkie i proste danie zostało nazwane nie inaczej jak Nigiri.

Nigiri zaczęto owijać w cienkie plastry nori. I tak się narodziło danie Maki. Trwalsze niż Nigiri i łatwiejsze podczas maczania w sosie sojowym.

Kolejne ewolucje rodzajów sushi zależały już od rejonów mieszkalnych i ich kulturą.

Zasada była prosta. Ma być szybkie w przygotowaniu, pożywne a przede wszystkim łatwe w spożywaniu.

Bardzo długo sushi było rozsławione tylko i wyłącznie w Japonii. Dopiero w czasach emigracji Japończyków do USA a już na pewno po II wojnie światowej Ameryka zakochała się w sushi. Do tego stopnia iż z tej miłości narodziła się California roll. Rolka zawijana odwrotnie.

I tak sushi zaczęło swoją podróż po świecie docierając także do Europy.

Mimo iż pierwsze bary sushi w Polsce powstały zaraz po upadku komunizmu to dopiero XXI wiek obudził trwałe uczucie Polaków do sushi. Co ciekawsze uczucie to ciągle rośnie.

Wcale się temu nie dziwimy. My też się zakochaliśmy…w sushi. Dlatego cały nasz zespół Sushi Royal codziennie pracuje nad tym by jak najlepiej dzielić się z Wami naszą pasją. Wpadnijcie do nas. Zasmakujcie się w rolkach i podzielcie opiniami.

 

 

Leave a comment